Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Reprezentarea unei SC la Registrul Comertului fara a ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Reprezentarea unei SC la Registrul Comertului fara a avea contract de munca

Va rog sa imi spuneti parerea dvs. referitoare la reprezentarea la Registrul Comertului a unui PJ de catre CJ, fara a avea contract de munca cu acel PJ. Practic e posibila, iti face o delegatie si poti sa faci orice. Dar, nu este legal! Eu consider ca inseamna acelasi lucru cu a reprezenta in instanta sau a acorda consiliere juridica fara sa fi angajat. Iar acest lucru include si delegatia pentru scoaterea unui certificat constatator, sau depunerea unor documentatii. Cum considerati?
Perfect de acord cu distinsul themis. Pot spune ca si eu ma lovesc de aceasta problema relatata in dezbatere si inca nu am reusit sa ajung la un rezultat cu ei. Munca la patron presupune si anumite compromisuri(mai ales in situatia economica actuala).