Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cesiune parti sociale srl,prin act notarial
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cesiune parti sociale srl,prin act notarial

vreau sa cedez partiile sociale catre o terta persoana prin act notarial,intrebarea mea este daca eu raspund de ceea ce face inputernicitul.va multumesc
va multumesc din suflet ptr informatie dna leuca.imi prinde foarte bn aceasta lamurire.
Fiind imputernicitul firmei va fi angajata raspunderea juridica a firmei.
Cereti sa va achite o garantie in bani ca sa va protejati sub aspect juridic.
In cazul dvs. nu este vorba de o.cesiune si daca v-a spus asa ceva e posibil sa va pregateasca o teapa...
inainte de a face cesiunea ridicati de la finante fisa de rol cu datorii sa faceti dovada si sa declare in cazul in care aveti datorii ca se obliga sa le achite deoarece daca nu faceti asta tot dvs. va trebuie sa le platiti in calitate de fost administrator.Sanatate!

si nu uitati inregistrarea la ORC actul e valabil 15 zile in rest e NUL, multi au luat teapa asa un Notar nu o poate face decat daca are SRL (curierat) .

Din experienta va recomand doi legiuitori un avocat si notar obligatoriu unul raspunde de continut si autentificare partii adica indentificarea persoanelor prezente inclusiv notarul, in caz de orice dosar penal in viitor, nu stiti dvs. cum vor evolua lucrurile din punctul de vedere al (VORBA e una, fapta alta) noului administrator.
olden, utilizator
pt. utilizatorul@olden

Daca sunteti amabila sa-mi dati si mie textul de lege in situatia enuntata, ca actele ar deveni nule:

"si nu uitati inregistrarea la ORC actul e valabil 15 zile in rest e NUL, multi au luat teapa asa un Notar nu o poate face decat daca are SRL (curierat) ."

Va multumesc!

unmoeglich a scris:

Probabil se refera la termenele de depunere la registru statuate de Lg 31 ..