Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare imprumut?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare imprumut?

Buna ziua!
Acum ceva timp am imprumutat unei cunostinte o suma de bani. Am facut contract de imprumut la notar, fara garantie, cu titlu executoriu. Acum, dupa ce termenul de returnare a banilor a trecut si dupa vreo 2 amanari din partea celui imprumutat, vreau sa stiu ce cai legale am pentru a-mi recupera banii.
Va multumesc.
Daca documentul incheiat cu ocazia acordarii imprumutului precizeaza ca este titlu executoriu,daca beneficiarul refuza sa respecte termenii contractual asumati,contactati executor judecatoresc responsabil domiciliului debitorului,cu scopul executarii silite a acestuia
Va multumesc pentru raspuns!
Si cum gasesc acest executor judecatoresc responsabil de adresa debitorului?