Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... titlu pe teren
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

titlu pe teren

Terenul aferent locuintei mele este sub incidenta legii58/74 , am reusit sa obtin toate actele necesare pentru a putea finaliza dosarul in privinta obtinerii titlului de proprietate pe teren, intrebarea mea este cat va mai dura de la depunerea dosarului acesta dupa care am alergat o jumatate de an ?
Daca ati depus dosarul la primarie ar trebui sa primit titlul in maxim 2 luni...
Ba depinde de cat de repede se misca comisia judeteana de fond funciar (sa analizeze propunerea si sa efectueze demersurile pentru eliberarea Ordinului Prefectului)...am vazut cazuri in care a durat si 6 luni.