Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... AUTORITATE PARINTEASCA
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

AUTORITATE PARINTEASCA

Autoritatea părintească în privinţa minorei , se va exercita de către reclamanta pârâtă. Stabileşte locuinţa minorei la reclamanta pârâtă.Stabileşte locuinţa minorei la reclamanta pârâtă.
Va rog,sa-mi spuneti si mie ce inseamna asta.
Pot iesi cu copilul din tara,ii pot face pasaport?
Felicitari pentru hotararea obtinuta. Mai sunt si altii, care chiar daca nu sunt plecati din tara, tot disparuti sunt si instantele, care au invatat noua poezie a autoritatii parintesti comune, tot custodie comuna dau. si eu ma lupt pentru custodie unica, dar inteleg ca nu am nicio sansa. Imi poate da cineva un sfat?