avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... eliberare conditionata judecatorie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

eliberare conditionata judecatorie

m-ar intresa in cat timp se tr dosarele de la pen jilava la judecatoria sectorului 4?a avut comisia pe 27 sept si dosarul inca nu a ajuns la judecatorie,cat dureaza de obicei?si cand se afiseaza termenul unde sa il caut?stiu sigur ca nu a ajuns dosarul...si de unde pot afla nr dosarului este acelasi cu cel pt care a primit sentina?pt ca el nu stie nr dosarului
Cel mai recent răspuns: larisaalx , utilizator 19:57, 2 Octombrie 2012
cautati aici dupa numele condamnatului
[ link extern ]
matahachiro a scris:

cautati aici dupa numele condamnatului
[ link extern ]

am cautat deja si nimic iar cineva de la jud mi-a zis ca abia vineri tr cei de la jilava dosarul, insa termenul pana la instanta va fi de aproximativ 2-3 luni.vroiam sa stiu daca atat de mult dureaza tr unor dosare 1 saptamana?si cum pot sa ii fac daca este o preschimbare de termen sa vina intr-o saptamana acasa pt ca sunt cazuri in care azi au avut comisie si la 2-3 zile au avut instanta insa nimeni nu garanteaza de acest termen pana la instanta mi se pare prea mult 2 luni sa mai stea degeaba in conditiile in care varul este la un alt penitenciar in acelasi dosar iar acesta are comisia maine iar p data de 9 are instanta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere liberare conditionata larisaalx larisaalx sotul meu este inchis la pen Jilava si are termenul de eliberare conditionata pe 27 setpembrie2012(comisia de eliberare). Am inteles ca termenele de la comisie ... (vezi toată discuția)
Cerere de preschimbare a termenului larisaalx larisaalx tr neaparat sa angajez un avocat sa imi faca cererea de preschimbare a termenului de judecata intre-un caz penal.mai exact sotul meu este inchis la pen jilava ... (vezi toată discuția)
Libererea conditionata - termen geacomini geacomini Buna seara , sotul meu urmeaza sa se elibereze conditionat , pe 28 iulie cu cat timp ar trebui sa faca cererea pt liberarea conditonata (sau ce pasi ar trebui ... (vezi toată discuția)