Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cerere de preschimbare a termenului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

cerere de preschimbare a termenului

tr neaparat sa angajez un avocat sa imi faca cererea de preschimbare a termenului de judecata intre-un caz penal.mai exact sotul meu este inchis la pen jilava si i-au dat termenul de eliberare conditionata la judecat sector 4 foarte mare am inteles ca pot face o preschimbare a termenului insa nu stii exact daca se aproba sau nu trebuie sa depun si o dovada pt motivul pt care o fac?
Nu este necesar sa angajati avocat care sa desfasoare procedura
Este suficient sa contactati persoana specializata care sa va redacteze in termeni legali cerere catre instanta de judecata
Cererea o puteti depune dvs personal la instanta cu dovada de primire,sau o puteti comunica postal cu confirmare de primire
multumesc frumos am depus ieri o cerere cu tot cu dovada motivului ca am zis ca poate ajuta mai mult daca facem si dovada motivului ca sa vada dansii ca nu este abureala dar acum sa vedem am inteles ca abia luni ii vor afisa daca a aprobat-o sau nu