avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cerere de preschimbare a termenului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

cerere de preschimbare a termenului

tr neaparat sa angajez un avocat sa imi faca cererea de preschimbare a termenului de judecata intre-un caz penal.mai exact sotul meu este inchis la pen jilava si i-au dat termenul de eliberare conditionata la judecat sector 4 foarte mare am inteles ca pot face o preschimbare a termenului insa nu stii exact daca se aproba sau nu trebuie sa depun si o dovada pt motivul pt care o fac?
Cel mai recent răspuns: larisaalx , utilizator 12:36, 5 Octombrie 2012
Nu este necesar sa angajati avocat care sa desfasoare procedura
Este suficient sa contactati persoana specializata care sa va redacteze in termeni legali cerere catre instanta de judecata
Cererea o puteti depune dvs personal la instanta cu dovada de primire,sau o puteti comunica postal cu confirmare de primire
multumesc frumos am depus ieri o cerere cu tot cu dovada motivului ca am zis ca poate ajuta mai mult daca facem si dovada motivului ca sa vada dansii ca nu este abureala dar acum sa vedem am inteles ca abia luni ii vor afisa daca a aprobat-o sau nu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare conditionata judecatorie larisaalx larisaalx m-ar intresa in cat timp se tr dosarele de la pen jilava la judecatoria sectorului 4?a avut comisia pe 27 sept si dosarul inca nu a ajuns la judecatorie,cat ... (vezi toată discuția)
Cerere liberare conditionata larisaalx larisaalx sotul meu este inchis la pen Jilava si are termenul de eliberare conditionata pe 27 setpembrie2012(comisia de eliberare). Am inteles ca termenele de la comisie ... (vezi toată discuția)
Liberare conditionata rosica rosica Cand se pune in aplicare o sentinta data?daca i s-a aprobat sotului cererea de eliberare conditionata in cat timp va fi eliberat?ast ras (vezi toată discuția)