Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contributii sociale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contributii sociale

Buna ziua,

De unde pot afla cu ce data s-au platit contributiile de catre angajator ?

Eu mi-am depus demisia cu data de 18.09 pe motiv ca angajatorul nu si-a indeplinit obligatiile de plata a contributiilor.

Ulterior mi-au trimis notificare ca si-au indeplinit aceste obligatii.

Ma intereseaza sa stiu exact cu ce data s-au platit aceste contributii!

Multumesc anticipat!
Puteti solicita angajatorului sa va elibereze copii de pe ordinele de plata ale contributiilor sociale ... daca refuza, apelati la ANAF.
Pot solicita la ANAF in calitate de persoana fizica acest lucru ?
Da, se poate sa va adresati ANAF-ului
Multumesc mult !!!