Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acte necesare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acte necesare

lucrez in spania de 9 ani cu contract .si acum vreau sa revin in romainia definitiv..ce acte trebuie sa aduc din spania pentru a fi recunoscut in romania ca vechime in munca pentru pensie si unde trebuie sa depun aceste acte..va multumesc anticipat
Pentru confirmarea perioadei de asigurare din Spania este necesar ca persoana interesata sa completeze Formularul E 207, intitulat „Certificat privind cariera asiguratului” la care se ataseaza documente care atestă perioadele de asigurare sau cele echivalente realizate pe teritoriul Spaniei .