Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... vechimea in munca
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

vechimea in munca

de ce acte am nevoie ca sa mi transfer vechimea in munca din romania in alta tara p
Vechimea in munca se atesta cu carnetul de munca in original sau orice documente inlocuitoare,care atesta perioadele si unitatile unde a-ti desfasurat activitati

ynocentta, utilizator
multumesc pentru raspuns.sper sa reusesc sa fac asta,pentru ca de fiecare data cer si alte documente
Va mai trebuie si formularul E207 - Certificat privind cariera de asigurat in Romania.
Multumesc.Acest certificat de unde il procur?De la Casa de Asigurari?Daca puteti dati-mi mai multe informatii in legatura cu aceasta.
Pentru confirmarea perioadei de asigurare din România este necesar ca persoana interesata sa completeze Formularul E 207, intitulat „Certificat privind cariera asiguratului” la care se ataseaza documente care atestă perioadele de asigurare sau cele echivalente realizate pe teritoriul României (ex: copia certificata a carnetului de munca).
Formularul se obtine de la Casa Judeteana de Pensii.