Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen 8299
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen 8299

Am infintat de curand o firma prin care vreau sa desfasor activitate de " birou acte auto" (contract de vanzare cumparare, fise inmatriculare etc.) si de la registrul comertului au trecut pe certificat codul 8299. din cate am citit pe internet eu am gasit ceva cu 8219 si as dori sa stiu daca este aceeasi treaba , sau de care cod am eu nevoie pentru acte auto.
Codul pe care l-ati primit este potrivit activitatii dumneavoastra.
8219 este pentru activitati specializate de secretariat - fotocopiere, pregatirea si transcrierea documentelor etc. si exclude codul 8299.

Aici puteti citi explicatiile codurilor CAEN:
www.avocatnet.ro/content/con...
Ares-3, moderator
Este corect codul 8299.Acesta are o sfera mai ampla de activitati,intre care:dactilografiere ; transcrieri de pe benzi sau discuri ; copierea,multigrafierea si activitati similare ; activitati ale consultantilor,in alte domenii decat tehnic si ingineresc,n.c.a.,etc.
va multumesc pentru raspunsuri, acum m-am lamurit