Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Achitarea partiala a prejudiciului, poate modifica o ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Achitarea partiala a prejudiciului, poate modifica o decizie penala in calea recursului?

In recursul declarat de inculpat se poate schimba incadrarea juridica data faptei daca se achita partial prejudiciul (din 215 pct. 5 cp in 215 pct 1-4 cp)?
Suma s-a achitat dupa pronuntarea deciziei din apel dar pana la primul termen in recurs.
Multumesc.
Va multumesc pentru raspuns!