avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordarea ajutorului de incalzire a locuintei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordarea ajutorului de incalzire a locuintei

pt acordarea ajutorului de incalzire se ia in calcul venitul net al fiecarui membru al familiei.
la acestea se adauga si tichetele de masa sau nu?
Cel mai recent răspuns: andreeamuresan , utilizator 09:26, 16 Octombrie 2012
In iarna 2012-2013 pot beneficia de acest ajutor persoanele care au venituri lunare nete pe membru de familie de pana la 786 de lei, respectiv cei care locuiesc singuri si au venituri lunare de pana la 1.082 lei.

In calculul venitului se iau in considerare si tichetele de masa primite.
in adeverinta de venit eliberata de catre angajator sunt incluse si aceste tichete de masa?
va multumesc
Da, trebuie sa se specifice acest lucru ...
multumesc mult de tot
nu imi puteti spune unde pot vedea un model de adeverinta de venit care sa includa si tichete de masa pt ajutorul de incalzire?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutorul de incalzire defcon defcon poate fi blocat ajutorul de incalzire daca singurele venituri sunt o inchiriere si alocatia a doi copii ? veniturile sunt in total de 434 ron. si nu mai am ... (vezi toată discuția)
Ajutor incalzire ramonaramona ramonaramona Buna ziua, va rog sa ma lamuriti la aspectul pentru ajutor incalzire...momentan nu lucrez, si am incheiat colaborarea cu societatea la care am fost angajata ... (vezi toată discuția)
Adeverinta salariu net pt ajutor incalzire mariammm mariammm pe fluturasul de salariu apare rubrica venit net, iar la final rest plata(mai mic cu cca. 1oo ron decat venitul net). Pe adeverinta pt ajutor incalzire mi-a ... (vezi toată discuția)