Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordarea ajutorului de incalzire a locuintei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordarea ajutorului de incalzire a locuintei

pt acordarea ajutorului de incalzire se ia in calcul venitul net al fiecarui membru al familiei.
la acestea se adauga si tichetele de masa sau nu?
In iarna 2012-2013 pot beneficia de acest ajutor persoanele care au venituri lunare nete pe membru de familie de pana la 786 de lei, respectiv cei care locuiesc singuri si au venituri lunare de pana la 1.082 lei.

In calculul venitului se iau in considerare si tichetele de masa primite.
in adeverinta de venit eliberata de catre angajator sunt incluse si aceste tichete de masa?
va multumesc
Da, trebuie sa se specifice acest lucru ...
multumesc mult de tot
nu imi puteti spune unde pot vedea un model de adeverinta de venit care sa includa si tichete de masa pt ajutorul de incalzire?