Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... plata taxa de timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

plata taxa de timbru

Am un proces de succesiune la judecatoria Cornetu-Ilfov,dar eu locuiesc in Magurele-Ilfov,unde trebuie sa platesc taxa de timbru?
Conform legii, taxele de timbru se platesc in contul unitatii administrativ-teritoriale in a carei raza teritoriala isi are domiciliul debitorul taxei. In cazul in care dvs datorati taxa de timbru, aceasta trebuie platita in contul primariei Magurele, insa trebuie neaparat sa specificati ca reprezinta taxa de timbru pentru dosarul nr X de la Judecatoria Cornetu. Mult succes!
Mutumesc mult pentru raspuns,asa voi face!