Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu ingrijire copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu ingrijire copil

Buna seara,
Daca am optat pentru 1 an pentru ingrijire copil, dupa care am fostin concediu fara plata 3 luni pentru ingrijire copil, dupa care acum lucrez, am dreptul inca sa reintru in concediu fara plata de ingrijire copil pana acesta implineste 2 ani?
Da, aveti dreptul la concediu fără plată pentru creşterea copilului până la vârsta de 2 ani.
In acest sens, cererea pentru acordarea concediului fără plata indemnizaţiei pentru creşterea copilului se va depune şi se va înregistra la angajator.