avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 755 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificat evidenta notariala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificat evidenta notariala

E vorba de o dezbatere a succesiunii in instanta. In citatia adresata reclamantului inainte de primul termen, se cere depunerea unui certificat de evidenta notariala la zi (care sa spuna ca nu a fost dezbatuta succesiunea). Se poate depune si la un termen ulterior?
Cel mai recent răspuns: ContSters250994 , utilizator 20:11, 23 Octombrie 2012
Este o vorba de o incheiere prealabila si obligatorie pentru instanta. Trebuie depusa inainte d primul termen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incheiere evidenta succesiuni Ramona1982 Ramona1982 vara mea e reclamanta intr-un partaj judiciar. este obigatorie incheierea privind evidenta succesiunior pt a se desfasura in continuare procesu? se depune de ... (vezi toată discuția)
Incheiere notariala pusa2mimi pusa2mimi Buna seara. As dori sa stiu daca deschid actiune in instanta pentru dezbaterea succesiunii, trebuie sa fac la notar dovada ca am deschis actiune si pe urma ... (vezi toată discuția)
Mama refuza refuza succesiunea dupa moartea tatalui Euionut123 Euionut123 Buna ziua! Tatal meu a decedat acum trei ani. Mai am o sora iar cu mama nu ma inteleg foarte bine. In urma cu putin timp am adus in discutie ca ar trebui sa ... (vezi toată discuția)