Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificat evidenta notariala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificat evidenta notariala

E vorba de o dezbatere a succesiunii in instanta. In citatia adresata reclamantului inainte de primul termen, se cere depunerea unui certificat de evidenta notariala la zi (care sa spuna ca nu a fost dezbatuta succesiunea). Se poate depune si la un termen ulterior?
Este o vorba de o incheiere prealabila si obligatorie pentru instanta. Trebuie depusa inainte d primul termen.