Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa prima inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa prima inmatriculare

buna ziua. Vreau sa imi imatriculez o masina si vreau sa stiu daca se mai plateste taxa? deoarece am vazut pe un post tv ca presedintele tari a promulgat legea in 22 oct 2012 cum ca nu sar mai plati taxa de inmatriculare, sau asta ii valabil numa dupa ce apre in monitoru oficial.? va multumes
Orice act normativ intra in vigoare dupa publicarea lui in Monitorul Oficial. Asteptati publicarea legii.
Asadar ce au spus cei de la TV sunt niste prostii...Acolo se intelegea ca poti inmatricula o masina fara a mai platii taxa auto de prima inmatriculare, iar din ceea ce citesc eu aici vad ca nu e deloc asa.Cel putin nu inca...
Multumesc.
Kent8d, utilizator
Asa este, legea publicata saptamana aceasta in Monitorul Oficial aproba OUG nr. 1 / 2012 si nimic altceva. Nu schimba nimic fata de textul ordonantei, fata de ceea ce a fost pana acum.