Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Inchiriere termen scurt fara punct de lucru - cod CAEN ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Inchiriere termen scurt fara punct de lucru - cod CAEN stand electronice

Buna ziua,
Tocmai am incheiat un contract cu un lant comercial pentru amplasare stand prezentare si vanzare produse. Contractul este incheiat pe 30 zile si se reinoieste cu voia locatarului din 30 in 30 de zile. Pe contract nu este stipulat exact magazinul in care pot sa desfasor activitatea, deci nu pot sa declar un punct de lucru la registrul comertului. Sa presupunem ca o sa ma plimb cu standul prin diferite sedii ale lantului comercial. Sub ce cod CAEN pot sa desfasor o astfel de activitate pentru a fiscaliza si casa de marcat ?
Multumesc.
Pai ce produse doriti sa comercializati?
4789+registru unic de control chiar daca va plimbati...de la un stand la altul...
ContSters259670, utilizator
Electronice
In acest caz, cum v-a transmis si colegul, este vorba de 4789 - Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse
CLASOR CONSULT, Consilier juridic
Corect, putea sa fie mancare, bautura, dar am nimerit-o de data asta:

4781-Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
4782-Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
4789-Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri si pieţe al altor produse