Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Inchiriere spatiu pentru expozitie, fara activitate ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Inchiriere spatiu pentru expozitie, fara activitate economica

Vand bijuteii exclusiv online, inchiriez spatii comerciale pentru stand-uri expozitii bijuterii ce se poate comanda online.
Ce autorizatii trebuie sa am, banuiesc ca nu trebuie sa declar fiecare spatiu de 1m inchiriat ca si punct de lucru.

Marfa expusa si vitrina e a mea si nu se da in custodie.

Trebuie sa aveti ca obiect de activitate declarat la O.R.C. 4789 (Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse) si casa de marcat fiscalizata pentru vanzarea in standuri si piete.