Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permisul de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permisul de conducere

in urma cu 3 luni am luat amenda pentru parcare si 2 puncte de penalizare. In cazut in care nu faceam contestatie mi se lua permisul, avand 13 puncte dinainte. In momentul de fata nu mai am puncte dar cotestatia am pierdut-o. Se poate sa mai imi ia permisul?
Verificati la serviciul rutier.La 6 luni, punctele se prescriu.Daca au trecut 6 luni de cand ati depus contestatia,sigur s-a prescris ceva din urma.