Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA

Buna ziua,

Sunt traducator PFA neplatitor de TVA. In urma unei colaborari cu birouri de traduceri cine plateste TVA-ul? Ce se intampla daca nici biroul respectiv nu este platitor de TVA? Trebuie neaparat sa fi achitat un TVA?

Multumesc!
Roxana
Pentru serviciile efectuate dvs. facturati fara T.V.A.
in completarea celor mentionate de mister manea:
neplatitorii de tva aplica regimul special de scutire - art. 152 cod fiscal.