Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... masura 112
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

masura 112

buna seara! am 8 hectare de pamant si as vrea sa cumpar un utilaj tractor si am inteles ca se poate accesa din fonduri europene? Mentionez ca casa la tara cu acte ok si pamantul este trecut la registrul agricol si la APIA. momentan nu am decat 2.5 hectare arabil si restul este pasune si fanete si as vrea sa cumpar un utilaj pentru a ara mai multe hectare, as putea lua si in arenda de la rude. Am 28 ani, am lucrat la tara si stiu ce inseamna agricultura, pamant am, casa am, am liceul, ce altceva ar trebui sa mai indeplinesc pentru a accesa fonduri europene?Va multumesc
adyr, utilizator
Cititi despre aceste informatii pe:
[ link extern ] /
si articolul pe care il gasiti aici:
[ link extern ]

pentru 112 mai trebuie sa asteptati pana pe la sfarsitul lui noiembrie, ar putea sa mai fie fonduri.Dar pentru 121 este posibil sa va incadrati.