Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSIONARE
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSIONARE

Sunt născută pe 16.05.1957 iar pe data de 22.03.2012 am făcut 35 de ani de muncă (lucrez din 22.03.1977). Am lucrat şi 7 ani compleţi în grupa II-a de muncă, deci se scad din vârstă 21 de luni.
Spuneţi-mi, vă rog, când aş putea ieşi la pensie, fără a avea penalităţi pe venitul din pensie?
Vă mulţumesc!
Vă mulţumesc foarte mult, stimate domn!