Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj absolventi studii universitare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj absolventi studii universitare

Buna seara,
Va rog sa imi spuneti daca absolventii cu studii superioare promotia iulie 2012 care nu urmeaza nicio forma de invatamant si nu si-au gasit un loc de munca, mai pot depune la aceasta data actele pentru somaj, avand in vedere ca prevederile legale in acest sens, mentioneaza ca acestea trebuie depuse in termen de 60 de zile de la data absolvirii. Va multumesc anticipat.
Cu consideratie, :luck::love:
marinasimionescu, utilizator
Valeriu,

Din pacate, te pot contrazice cu practica AJOFM Bucuresti .. chiar astazi am asistat la o astfel de depunere de dosar si nu i s-a refuzat dosarul ...
Atunci inseamna ca nu toate Agentiile de Somaj opereaza la fel ceea ce este foarte grav.
Ca si ITM-urile sau oricare alte institutii bugetare .. nu-i de mirare .. saptamana trecuta am vazut o faza de cascadorii rasului la ITM PH ..