Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ghid indeplinirea obligatiilor legii 211/2011
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ghid indeplinirea obligatiilor legii 211/2011

Fiind desemnat ca persoana responsabila de managementul deseurilor, as putea gasii undeva un fel de ghid pentru implementarea reglementarilor legii 211?
Ce am inteles pana acum:
-colectare selectiva minim cele patru tipuri de deseuri,
-contract cu firma de salubrizare
- identificare tipuri deseu (HG856)
- completare tabele anexa din HG856

Ceea ce nu vad clar este partea cu valorile din acel tabel. Fiind vorba de o firma cu activitate de comert cu deseuri PET, cantitatea deseurilor detinute se pot calcula din facturile primite din luna respectiva, insa nu stiu ce tabel trebuie sa mai completez sau cum justific de exemplu ca am trecut cantitatea de 50T PEt pe luna trecuta in tabelul din HG856? sa fac un tabel cu toate facturile de cumparare? Sau sa atasez copii ale facturilor? sau trec simplu rezultatul calculelor facute si nu mai am nevoie de alte tabele?
Un fel de ghid mi-ar fi de mare ajutor.
Deci cele generate conform anexei I don HG856 si cele colectate in scopul valorificarii ulterioare conform tabelului pe care l-am descarcat de aici?