Forum Discuţii juridice Traduceri Subiecte examen pentru atestat traducãtor ...
Discuție deschisă în Traduceri

Subiecte examen pentru atestat traducãtor turcã-românã

multumesc anticipat
m/ar interesa obtinerea unui atestat de traducator turco roman daca m/ati putea ajuta cu modele de subiecte sau cateva idei despre subiectele de examen. nu am nici o idee despre cum ar putea fi. multumesc frumos
Pagina oficiala e aici: [ link extern ] /
Acolo gasiti multe informati despre examenul, plus telefoane si alte date pentru a intreba orice fel de probleme.
In linkurile de mai jos veti putea gasi cateva dintre subiectele de la examenle cele mai recente pe alte limbi decat turca dar, nu scrie nicaieri ca acestea nu vor fi date spre a a fi traduse si in limba turca.
www.avocatnet.ro/content/for...
[ link extern ]
Va recomand sa le luati in considerare si de asemenea sa cititi din legislatia europeana, codul fiscal roman si cel turc, codul civil, codul penal, reglementari cetateni straini pe teritoriul Romaniei...
:luck:
L.C.
multumesc