Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii indemnizatie concediu medical 2009
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

indemnizatie concediu medical 2009

Buna ziua !
Fiind in concediu medical toata luna, nivelul INDEMNIZATIEI este de 570 lei BRUT, numai din CAS .
Societatea la care sunt angajat, are obligatia sa-mi suporte din FONDUL DE SALARII - diferenta de 30 lei pana la salariul minim brut pe tara - 600 lei .
Va multumesc !
buna ziua

Ma indoiesc ca angajatorul ar avea o asmenea obligatie fata de dvs. Fiind in concediu medical toata luna, contractul de munca este suspendat deci angajatorul nu are obligatii de plata fata de dvs. in luna respectiva.
Probabil ati fost indusa in eroare de termenul"garantat"care apare in contractul unic de munca.