avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CASA DE ASIGURARI DE SANATATE-CERTIFICATE MEDICALE
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CASA DE ASIGURARI DE SANATATE-CERTIFICATE MEDICALE

Va rog sa-mi spuneti si mie ce documente trebuie depuse la casa de asigurari de sanatate pentru recuperarea sumelor pentru concedii medicale.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: leuca_luminita , utilizator 10:14, 11 Noiembrie 2012
Urmariti aceste discutii, aveti informatiile pe care le solicitati.


www.avocatnet.ro/content/for...

www.avocatnet.ro/content/for...
La casa Maramures
Pentru recuperarea sumelor reprezentand indemnizatii achitate care depasesc obligaţia lunara de plată a contribuţiei pentru concedii şi indemnizatii, angajatorul depune la registratura casei de asigurări de sănătate un dosar cu urmatoarele acte:
*solicitarea scrisa conform modelului prevazut în anexa nr. 4 din Ordinul nr. 130/351/2011 Fisier PDF;
*exemplarul 2 al certificatelor de concediu medical;
*centralizatorul privind certificatele de concediu medical prevazut în anexa nr. 5 din Ordinul nr. 130/351/2011 Fisier PDF;
*dovada achitarii contribuţiei (Fisa sintetica totala sau certificat de atestare fiscală);
*recipisa de validare a Declaratiei 112;
*copie xerox după Declaratia 112 Anexa 1.1 Sectiunea C (C2) Indemnizatii sănătate (Conf. OUG nr. 158/2005) stampilata şi semnata de către reprezentantul legal.

La casa Bucuresti
[ link extern ]
astia sunt mai catolici decat Papa.....
Ultima modificare: Duminică, 11 Noiembrie 2012
leuca_luminita, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare bani de la casa de sanatate nicoleta_blu nicoleta_blu Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti care sunt pasii de urmat pentru a recupera banii platiti angajatilor in perioadele de concediu medical de la casa de ... (vezi toată discuția)
Concediu medical postnatal de completat si cerere inaintare apetra apetra Am mers la casa de sanatate sa depun un certificat medical cu anexa 1.1 de la D112 si centralizatorul. Un functionar a refuzat sa le primeasca spunand ca imi ... (vezi toată discuția)
Concedii medicale ancaartifex ancaartifex buna ziua va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine cu urmatoarea problema am pe luna februarie 3 angajati in concediu medical.2 operati si un concediu de ... (vezi toată discuția)