Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CASA DE ASIGURARI DE SANATATE-CERTIFICATE MEDICALE
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CASA DE ASIGURARI DE SANATATE-CERTIFICATE MEDICALE

Va rog sa-mi spuneti si mie ce documente trebuie depuse la casa de asigurari de sanatate pentru recuperarea sumelor pentru concedii medicale.Multumesc.
Urmariti aceste discutii, aveti informatiile pe care le solicitati.

www.avocatnet.ro/content/for...

La casa Maramures
Pentru recuperarea sumelor reprezentand indemnizatii achitate care depasesc obligaţia lunara de plată a contribuţiei pentru concedii şi indemnizatii, angajatorul depune la registratura casei de asigurări de sănătate un dosar cu urmatoarele acte:
*solicitarea scrisa conform modelului prevazut în anexa nr. 4 din Ordinul nr. 130/351/2011 Fisier PDF;
*exemplarul 2 al certificatelor de concediu medical;
*centralizatorul privind certificatele de concediu medical prevazut în anexa nr. 5 din Ordinul nr. 130/351/2011 Fisier PDF;
*dovada achitarii contribuţiei (Fisa sintetica totala sau certificat de atestare fiscală);
*recipisa de validare a Declaratiei 112;
*copie xerox după Declaratia 112 Anexa 1.1 Sectiunea C (C2) Indemnizatii sănătate (Conf. OUG nr. 158/2005) stampilata şi semnata de către reprezentantul legal.

La casa Bucuresti
[ link extern ]
astia sunt mai catolici decat Papa.....
leuca_luminita, utilizator