Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... consum alcool si tigari in jurul scolilor
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

consum alcool si tigari in jurul scolilor

care sant legile care reglementeaza la ce distanta de o scoala se poate comercializa alcool si tutun?
Legea nr. 349/2002 pentru prevenirea si combaterea efectelor consumului produselor din tutun
Art. 3
(71) Se interzice comercializarea produselor din tutun in unitatile economice situate in incinta si la o distanta mai mica de 50 metri fata de orice punct de acces in spitale si unitati de invatamant, cu exceptia unitatilor de invatamant superior. Distanta se va masura pe lungimea drumului public.
multumesc mult , dar pentru alcool exista asa ceva?