Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cumparare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cumparare teren

Bunaz iua,

am o mare rugaminte daca ma puteti ajuta cu o informatie. As dori sa cumpar o casa si teren la tara, pentru desfasurarea unei activitati de productie in domeniul agricol. Ce as vrea sa stiu este, la ce anume sa fiu atenta, ce documente trebuie sa cer vanzatorului pentru a verifica starea juridica a casei si terenului. Nu as vrea sa ma trezesc cu probleme ulterioare maia les ca doresc sa si fac o investitie acolo.

Cu multumiri
nu ma apoate ajuta nimeni?