Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitatea firmelor de paza si protectie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitatea firmelor de paza si protectie

Ce acte trebuiesc intocmite pt. ca contabilitatea firmei sa fie in regula? Sunt incepator si nu prea am idee de unde sa incep.
Registrul jurnal, registru inventar, fisa mijlocului fix, bon de consum, fisa de magazie, registru de casa, chitantier, borderou de achizitie, facturier.

Acum depinde si de activitatea pe care o desfasurati. Puteti oferi servicii de paza la diferite obiective. Trebuie sa existe un registru in care sa se consemneze predarea-preluarea obiectivului respectiv. Apoi puteti asigura servicii de paza si de transport valori. Situatia este diferita, in aceasta situatie.