Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Definitie expertiza MLPAT
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Definitie expertiza MLPAT

Desi cunosc faptul ca MLPAT este o acreditare din partea ministerului a expertilor tehnici ma intereseaza foarte tare urmatoarele:
- etapele expertizei pentru stabilirea stabilitatii si rezistentei constructiei
- se folosesc sau nu aparate care sa determine gradul de rezistenta seismica
- se iau probe de beton din fundatii , stalpi , grinzi etc?
- se cere sau nu studiul geotehnic

Mi-ar face mare placere si m-ar ajuta enorm daca cineva care s-a lovit de astfel de expertiza m-ar ajuta cu niste lamuriri.

va multumesc mult =D>
Intrati pe site-ul MLPAT si la capitolul legislatie, cautati Procedura de efectuare a unei expertize tehnice la ctii. Puteti intra si pe google.
Tot pe site-ul MLPAT veti gasi o lista cu experti tehnici autorizati, pe judete. Contactati un expert tehnic din orasul dvs., solicitati-i o consultatie si va veti lamuri direct de la sursa.
Fiecare expert va proceda in functie de intrebarile la care trebuie sa raspunda, tinand cont de procedura legala si folosind toate echipamentele tehnice de care este nevoie.