Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ajutor!!! Nelamuriri la Legea 116/2002
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ajutor!!! Nelamuriri la Legea 116/2002

M-am angajat la o societate in baza legii 116/2002 prin care timp de 2 ani societatea primeste de la bugetul asigurarilor de somaj contravaloarea salariului meu de incadrare. Care sunt posibilitatile prin care as putea renunta la acest loc de munca pana la implinirea celor 2 ani conform conventiei incheiate pentru o oportunitate in alta parte?
Din cate inteleg in leged, incetarea raportului de munca dintre angajatorul de insertie si beneficiar are loc la data expirarii contractului de solidaritate, legea neprevazand si alte situatii sau situatii expuse de dvs in mesajul initial.
dar conform legii daca eu mi-as da demisia ce s-ar intampla?
Asa cum v-am spus , atat Legea cat si Normele de aplicare a Legii nu prevad o solutie in cazul expus de dvs ...
Pentru a va lamuri mai sigur adresati-va Agentiei Nationale pentru Ocuparea Fortei de Munca
[ link extern ]