Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recurs parchet
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

recurs parchet

cum /unde pot afla motivatia recursului facut de parchet? motivatia se publica si pe saitul ministerului de justitie ?
In functie de situatia si complexitatea dosarului, recursul parchetului se face in scris( la dosar existand o copie a motivelor de recurs - de cele mai multe ori atunci cand se discuta fondul infractiunilor) sau se sustine oral in sedinta de catre procuror (pe starea de arest de ex)
Motivele de recurs ale parchetului le gasiti atasate la dosarul de la instanta care va judeca recursul. Puteti face xerox dupa acestea ca sa va puteti apara.