Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... numar zile concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

numar zile concediu de odihna

Un salariat lucreaza din 28 mai 2012 pana in 21 decembrie 2012,ambele zile incluse.El dispune de 21 zile CO pe an conform contractului.Cate zile de CO are dreptul pentru perioada aferenta lucrata pe anul 2012 ?
12 zile lucratoare:D
aproape 13?
multumesc!
Are dreptul la 13 zile lucratoare ..