avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... numar zile concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

numar zile concediu de odihna

Un salariat lucreaza din 28 mai 2012 pana in 21 decembrie 2012,ambele zile incluse.El dispune de 21 zile CO pe an conform contractului.Cate zile de CO are dreptul pentru perioada aferenta lucrata pe anul 2012 ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:56, 25 Noiembrie 2012
12 zile lucratoare:D
aproape 13?
multumesc!
Are dreptul la 13 zile lucratoare ..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu neefectuat inainte de cic cristina_2013 cristina_2013 Buna seara, Am intrat in cic anul acesta si intentionez sa ma intorc la serviciu incepand cu febr. 2015. Societatea la care lucrez mi-a aprobat prin cerere CO ... (vezi toată discuția)
Co la 1/2+1/2 norma juanis juanis lucrez cu 1/2 norma la 2 firme. la fiecare firma mi-au calculat 12 zile/an CO. este corect calculul, din moment ce lucrea 8 h/zi si legea spune ca 21 de zile e ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna komon komon sunt angajata la doua firme si as dori sa stiu daca am dreptul la fiecare societate la 21 zile de concediu de odihna (vezi toată discuția)