Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... al 2-lea loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

al 2-lea loc de munca

Lucrez in acest moment la un angajator cu capital de stat . Sunt in negociere cu un angajator privat. As vrea sa-mi pastrez locul de munca actual ,prin intrarea in concediu fara salariu ; pentru a avea o protectie in cazul in care viitorul angajator nu-mi va oferi un contract pe perioada nedeterminata ( dupa perioada de proba si primul contract care va fi pe perioada determinata de 90zile).
1.Ce ma sfatuiti sa fac?
2. Ar trebui sa-l instiintez pe cel de-al 2-lea angajator?
3. Ce probleme ar putea aparea?
1. Puteti intra in CFP la primul angajator ...

2. Numai daca se va ajunge la un acord in vederea incheierii unui raport de munca, atunci va trebui sa-l anuntati ...