Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Problema Tomberoane Gunoi
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Problema Tomberoane Gunoi

Am si eu o problema cu tomberoanele de gunoi de 3zile primarul din localitatea unde stau a decis el ca sa imi pun tomberoanele de gunoi la 2m de geamul meu de la o camera de la apartament, am fost la el si nu vrea sa faca nimic ca asa vrea el , cui ar trebuie sa ma adresez sa rezolv si eu problema stiu ca e o anumita distanta la cat se pot plasa tomberoanele de un loc pt locuit si trebuie sa aiba platforma , va multumesc pt raspunsuri.
alex2150, utilizator
Exact, trebuie sa existe o platforma amenajata in acest scop de catre Administratia Domeniului Public.
Daca nu solutionati direct cu edilul ,sesizati oficial autoritatea de sanatate publica locala
Gabrielle Monique a scris:

Exact, trebuie sa existe o platforma amenajata in acest scop de catre Administratia Domeniului Public.

nu e asa ceva in localitate la mine, si nici consiliul local nu a luat o hotarare in aceast sens primarul si vicele au decis sa faca ei ce vor
c-am care ar fi pasi de urmat in acest sens fac vreo cere la primarie si dupa ma duc la dsp sau ma duc direct la dsp ??
Eu as inainta o reclamate la Directia de Sanatate Publica. Daca reclamati la Primarie trebuie sa mai asteptati 30 de zile pana solutioneaza cererea. Cum in perioada aceasta sunt cam ocupati :rolleyes:...alegeri...sarbatorile de iarna...va apuca Pastele.