Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma - rog info
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma - rog info

Cit costa la ora actuala de infiintat un SRL si un PFA la registrul comertului?
Daca persoana e din provincie se poate face firma in Bucuresti sau mai avantajos e acolo?
Cit timp dureaza pina iese firma?

Multumesc.
Costin Savescu a scris:

Daca persoana e din provincie se poate face firma in Bucuresti sau mai avantajos e acolo?
Cit timp dureaza pina iese firma?

Multumesc.

Tarifele sunt unice indiferent de localitate.Diferente sunt la notari...
Firma iese in 3 zile daca dosarul e complet.

Multumesc tuturor.
Cit costa in total, cu aproximatie un SRL? Si un PFA?
Intreb ca nu stiu cum e mai bine, SRL sau PFA?
Pentru o S.R.L. taxele legale de constituire sunt aproximativ 400 lei, pentru P.F.A. aproximativ 200 lei. Luati in considerare ca este posibil ca aceste taxe sa mai fi crescut, nu foarte mult, dupa data de 23 noiembrie cand s-au modificat.