Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva- rambursare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva- rambursare

impotriva raportului de inspectie fiscala prin care, practic, se respinge cererea mea de rambursare am vreo cale de atac?
urmez regulile de la contenciosul fiscal? este raportul de inspectie fiscala act administrativ fiscal 'suficient' sau organele trebuie sa emita si o decizie de respingere a cererii mele de rambursare?
e prima mea astfel de spetza
Trebuie sa primiti o decizie de rambursare insotita de raportul de inspectie fiscala.
Aveti posibilitatea sa la contestati in termen de 30 de zile de la data comunicarii la organul fiscal emitent.
multumesc!
mi-au admis contestatia impotriva deciziei de respingere a cererii de rambursare tva..
doar ca imi spune in continut ca o sa emita alta cu aceeasi motivare...Ce inseamna asta??
am vazut azi raspunsul admiterii vererii mele

admiterea are la baza lipsa de procedura ( invitatie viciata ) la completarea doc justificatife la inspectia fiscala...

o luam de la capat:)