Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Se poate cere (la solicitarea contribuabilului) ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Se poate cere (la solicitarea contribuabilului) refacerea sau ...

Se poate cere (la solicitarea contribuabilului) refacerea sau reverificarea inspectiei fiscale, dupa solutionarea deciziei de solutionare a contestatiei impotriva deciziei de impunere, prin care s-a admis partial contestatia formulata, cu consecinta anularii partiale a Deciziei de impunere ? conform art. 129 din Codul de Procedura Fiscalaa avand in vedere ca la sfasitul deciziei de solutionare a contestatiei este precizat:
In temeiul art. 273, alin. (2) din Legea nr. 207 /2015 privind Codul de procedura fiscala, cu modificarile ulterioare, prezenta decizie de solutionare a contestatiei este definitiva in sistemul cailor administrative de atac, este obligatorie pentru organul fiscal emitent al actelor administrative fiscale contestate si poate fi atacata, la instanta judecatoreasca de contencios administrativ competenta 1n conditiile legii, in termen de 6 luni de la data comunicarii.
ozicon, utilizator