Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... RECUPERARE TAXA DE POLUARE PENTRU AUTOVEHICOLE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

RECUPERARE TAXA DE POLUARE PENTRU AUTOVEHICOLE

Buna ziua! Am cumparat un autoturism DACIA LOGAN F2 AMBIANCE 1,4, conform facturii nr._________ , din data de 22-07-2010.
Pentru a inmatricula acest autoturism conform DECIZIEI DE CALCUL AL TAXEI PE POLUARE PENTRU AUTOVEHICULE din data de 17-08-2010 am platit la Administratia Finantelor Publice a Municipiului Braila suma de 2087 ron., conform chitantei nr._______ din data de 18-08-2010.
Ce demers trebuie facut pentru a se recalcula taxa si recupera acesti bani, dati pentru a inmatricula acest autoturism nou, nu adus din strainatate, la care se plateste o taxa mult mai mica decat la un autoturism nou,conform noilor norme legislative????
Va rog cititi acest topic, veti afla amanunte, daca nu este clara situatia, puteti da cautare in forum "recuperare taxa auto", veti gasi foarte multe topice pe aceasta tema.

www.avocatnet.ro/content/for...