Forum Discuţii juridice Achiziţii publice tip de procedura online
Discuție deschisă în Achiziţii publice

tip de procedura online

Am urmatoarea situatie: pregatesc documentele pentru o licitatie cu procedura online, fara licitatie electronica; criteriu de atribuire cel mai mic pret.

AC a solicitat in formulare sa se completeze: formular de oferta si centralizator de preturi!!!
Daca procedura este online, si pretul se cripteaza, de ce sa incarc in SEAP formular de oferta si centralizator de preturi? Adica pe o parte criptez pretul, pe alta il afisez?
acelea sunt formulare puse la dispozitie. daca nu le-ar fi pus odata cu documentatia nu ar mai fi avut cand. aceste cerinte oricum vor trebui respectate, ca dvs alegeti sa o faceti odata cu depunerea ofertei sau dupa ce oferta dvs. va fi declarata admisibila e doar optiunea dvs.. totusi, problema criptarii pretului este controversata pt. ca pretul nu e totuna cu propunerea financiara iar lipsa propunerii financiare duce implicit la respingerea ofertei. asa ca apreciati dvs. cum alegeti sa procedati.