Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Salariu Avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Salariu Avocat

Ajutati-ma si pe mine va rog sa aflu care mai este salariul pentru un avocat cu 3-4 ani experienta (si educatie rasarita) in Bucuresti la un cabinet de avocatura de top romanesc sau la o multinationala de avocatura acum in decembrie 2012. cam care e plaja de negociere?

Va multumesc.
Vedanta, utilizator
In general avocatul nu are un salariu fix, venitul lui lunar provine din onorariile pe care le incaseaza pentru cauzele in care este angajat.