Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... venituri agent asigurare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

venituri agent asigurare

buna ziua
un agent persoana fizica care are contract de asigurari realizeaza un brut de 635 lei in luna octombrie si primeste o suma de neta de 370 de lei. mi se pare cam putin. e corect calculat sau e posibil sa se fi strecurat o graseala?
multumesc mult.
cat aveti garantia pt bani care se retine in procente ma refer?se retine impozitul 16%, sanatatea 5,5% si daca nu sunteti angajat se retine si CAS 10,8%.
Venitul in baza a cel obtineti ? .. raport juridic de munca - aveti incheiat contract de munca - sau raport civil - aveti incheiat alt tip de contract.
nu e contract individual de munca. cred ca asa ii zice contract de agent. oricum mi se pare f puternic taxat la sumele de mai sus