Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 COD CAEN 5071
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

COD CAEN 5071

Buna seara

In noul cod CAEN nu regasesc codul 5071 ,,Servicii de reparatii si intretinere al instalatiilor electrice in constructii ".
Va rog sa-mi precizati unde este in noul cod actualizat sau de ce clasa apartine.

multumesc
Buna ziua!

43 Lucrări speciale de construcţii
Descrierea clasei este:
Această diviziune include lucrările speciale de construcţii, adică de realizare a unor părţi din clădirile şi lucrările de geniu civil sau de pregătire a acestora. De obicei, este vorba de specializarea într-un singur domeniu comun diferitelor structuri, necesitând calificare sau echipament specializat.
[...]
Sunt incluse lucrările de instalare a tuturor tipurilor de utilităţi care fac construcţia să funcţioneze. [...]
Sunt incluse de asemenea reparaţiile lucrărilor mai sus menţionate. [...]

Pentru dvs. mi se pare potrivit 4321 Lucrări de instalaţii electrice.
Puteti citi aici Noul Cod CAEN cu explicatii:
www.avocatnet.ro/content/con...