avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 COD CAEN 5071
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

COD CAEN 5071

Buna seara

In noul cod CAEN nu regasesc codul 5071 ,,Servicii de reparatii si intretinere al instalatiilor electrice in constructii ".
Va rog sa-mi precizati unde este in noul cod actualizat sau de ce clasa apartine.

multumesc
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 09:44, 18 Decembrie 2012
Buna ziua!

43 Lucrări speciale de construcţii
Descrierea clasei este:
Această diviziune include lucrările speciale de construcţii, adică de realizare a unor părţi din clădirile şi lucrările de geniu civil sau de pregătire a acestora. De obicei, este vorba de specializarea într-un singur domeniu comun diferitelor structuri, necesitând calificare sau echipament specializat.
[...]
Sunt incluse lucrările de instalare a tuturor tipurilor de utilităţi care fac construcţia să funcţioneze. [...]
Sunt incluse de asemenea reparaţiile lucrărilor mai sus menţionate. [...]

Pentru dvs. mi se pare potrivit 4321 Lucrări de instalaţii electrice.
Puteti citi aici Noul Cod CAEN cu explicatii:
www.avocatnet.ro/content/con...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen sorynagabryela sorynagabryela Buna ziua! As dori sa aflu, daca ma poate ajuta cineva, ce cod CAEN as putea adauga la o societate comerciala care vrea sa desfasoare o activitate ce consta ... (vezi toată discuția)
Cod caen instalare/montare sisteme audio (fara supraveghere,monitorizare) bucuresti2014 bucuresti2014 Buna ziua, Am deja o societate pe care am preluat-o si as dori, ptr ca am cereri,sa -mi activez si instalarea/montarea unor sisteme audio (fara ... (vezi toată discuția)
Utilizare cod caen comert ContSters505156 ContSters505156 Buna ziua, Am rugamintea sa-mi comunicati, va rog frumos, daca pot utiliza urmatoarele coduri CAEN pentru comercializarea anumitor tipuri de echipamente, ... (vezi toată discuția)