Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Deplasare in interes de serviciu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Deplasare in interes de serviciu

Buna ziua.Poate cineva sa ma lamureasca in legatura cu deplasarea in interes de serviciu.M-am adresat Consiliului Local si acestia s-au dat acordul inca din luna octombrie in ce priveste decontarea drumului la o biblioteca din satul vecin care apartine de comuna.Dar jurista sustine ca deplasarea mea nu este in interiorul localitatii .Din moment ce satul apartine de comuna si biblioteca este subordonata consiliului local, cum nu este deplasare in interiorul localitatii(comunei)dupa HG1860/2006?Mentionez ca satul se afla la 3km de comuna,deci nu ma incadrez pe o distanta mai mare de 5km.Va rog sa ma ajutati ca este a 6 luna de cand merg pe banii mei .
sa va pot da un raspuns concret, dati-mi urmatoarele date>
1. sediul serviciului dumneavoastra unde este
2. de ce va deplasati la biblioteca din satul vecin mai exact
3. unde aveti domiciliul
1. In satul X este primaria unde se semneaza condica de prezenta si dupa aceea merg la biblioteca din satul x care este biblioteca comunala.
2. In luna august s-a infiintat la un nou centru cultural din satul Y si o mica biblioteca unde am program 2 zile pe saptamana semnat de domnul primar.Procedura in cele 2 zile este la fel, semnez condica la primarie si apoi plec la biblioteca din satul Y cu microbuzul de transport public.
3.Domiciliul meu este in satul Z de unde fac naveta(cu barca ca trebuie sa trec Dunarea) in satul X de 5 ani.
Mentionez ca satele X,Y, si Z apartin comunei.
Venetia, utilizator