Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ipoteca asupra unui teren concesionat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ipoteca asupra unui teren concesionat

E posibila constituirea unei ipoteci asupra unui teren concesionat .Daca da .in ce conditii?
Ipoteca se poate costitui numai asupra bunurilor imobile sau mobile ale carui proprietar sunteti. Drept de concesiune nu este drept de proprietate.