avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1646 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... E favorizare?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

E favorizare?

..
Ultima modificare: Sâmbătă, 29 Decembrie 2012
zxz19, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:51, 29 Decembrie 2012
dacă nimic NU s-a întâmplat potrivit conținutului din art.264 C.P. : expus spre studiu de mine mai sus (tocmai de aceea vi l-am și expus spre studiu fără a-i face eu vreun comentariu) Nu constituie o acțiune de favorizare a infractorului.Eu nu cunosc adevărul din acea acțiune, doar cei în cauză cunosc purul adevăr față de textul postat de dvs.
:offtopic: Interventie moderator
@ zxz19


Stergerea mesajului initial a dus la premisa ca deschiderae topicului , cat si raspunsurile primite sunt fara continut sau cu continut inutil.
In acest mod, ati incalcat prevederile pct.2.9 din Regulamentul acestui Forum.

Incalcarea prezentului regulament se sanctioneaza in prima faza cu avertisment, care va fi public si se va posta de catre administrator / moderator in sectiunea de anunturi oficiale a forumului. Abaterile repetate pot duce la inchiderea contului (banare), temporara sau definitiva.
Ultima modificare: Sâmbătă, 29 Decembrie 2012
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Favorizarea infractorului ....sfat va rog raulbalaur raulbalaur As dori sa stiu daca pot raspunde penal daca ascund o persoana care are un mandat de arestare .Precizez ca persoana respectiva este o ruda apropiata un ... (vezi toată discuția)
Furt, consecinte pikachu pikachu Buna ziua..am si eu o intrebare..Un prieten a lucrat la o firma de paza care transporta benzina si motorina. Este cercetat ca a favorizat infractorul in furtul ... (vezi toată discuția)
Abuzul în serviciu versus neglijenþa în serviciu amcteam amcteam Rog frumos sa-mi explice si mie cineva avizat care este diferenta corecta dintre aceste 2 infractiuni. (vezi toată discuția)