Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Preluare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Preluare firma

Buna ziua.As vrea sa preiau o firma care nu are dotari si as vrea sa stiu ce acte si bani ami trebuie.
Si ce acte as avea nevoie?
Pretul pentru publicarea in MO este de 104 lei / 2000 de caractere! La care se mai adauga diverse taxe platite catre ONRC, un maxim de 200 lei / operatiune!

Actele necesare le gasiti afisate pe site-ul ONRC-ului:

Pentru cesiune simpla:
[ link extern ]

Pentru cesiune prin majorare va trebuiesc actele de mai jos + actele de la pasul 2 din cesiune:
[ link extern ]
CLASOR CONSULT, Consilier juridic
Multumesc frumos.