Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale un SRL romanesc poate presta servicii in constructii ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

un SRL romanesc poate presta servicii in constructii in Italia ???????

Buna ziua.
Problema mea este urmatoarea :
Avem un SRL infiintat in Romania in 2008 cu profil in constructii . S-a ivit o oportunitate de lucru in Italia si nu suntem siguri daca putem activa in Italia cu aceasta firma . Mentionez ca firma este platitoare de tva iar administratorul este persoana fizica italiana . Pentru efectuarea lucrarii este nevoie de 2 persoane - una este administratorul italian , iar a doua ar fi o persoana romana .
Intrebarea mea este daca e posibila desfasurarea activitatii de prestari servicii in domeniul constructiilor in alte state intracomunitare , este greoaie procedura ?
Va multumesc .
Poate presta servicii in comunitatea europeana orice firma.Salariatii vor fi detasati.